Balkóny a terasy v zimě

Balkony  a terasy v zimě

Pokud vám zima přijde příliš dlouhá a jednotvárná, poradíme vám, jak si ji trochu zpestřit při péči o vaše balkóny a terasy.

Během zimy mohou vaše balkóny a terasy zdobit stálezelené rostliny a jehličnaté dřeviny. Pro oživění je můžeme doplnit vřesovci, čemeřicí apod. V jarním období je pak můžeme nahradit petrklíči a cibulovinami.

Aby terasa či balkón vypadaly i přes zimu dobře, je potřeba o ně pravidelně pečovat. V zimním období nesmíme zapomínat kontrolovat, zda v nich nejsou škůdci. Pokud silně sněží, odstraňujte sníh z rostlin, aby se nepolámaly. Kořeny čerstvě zasazených rostlin může lehce vytáhnout ze země mráz, je dobré je opatrně zatlačit zpátky. Nádoby s rostlinami chraňte před větrem. Najděte jim kout, kde je závětří nebo je dejte do skupin s většími a těžšími, aby byly lépe chráněné.

Důležité je zalévání, protože rostliny potřebují i v zimě dostatek vody. Rostliny se mají zalévat, když teploty neklesnou pod bod mrazu. Stačí jednou týdně - nejlepší čas je pozdní odpoledne, kdy je půda rozmrzlá. Teplota vody a země by měla být zhruba stejná, nedoporučujeme používat teplou vodu. Ideální je teplota 8-15 C. V každém případě musí mít přebytečná voda možnost odtéct.

Náš tip

Dárkové poukazy
Emsa Brilliant
Emsa Casa Mesh
počet položek0 ks
cena celkem0 Kč