Jak na adventní věnce a aranžmá ze živých rostlin

Připravte se na období adventu, vyrobte si nebo si pořiďte krásný věnec či originální květinové aranžmá. K adventu neodmyslitelně patří smrkové, jedlové či borové větvičky, svíčky, stužky nebo šišky. Můžete sáhnout i po různých zlatých, stříbrných, červených či modrých ozdobách ze skla nebo slámy.

Rostliny z lesa i ze zahrádky

Jak by mělo vypadat adventní květinové aranžmá? Na co se při jeho výběru zaměřit? Správné aranžmá by mělo dokázat navodit útulnou vánoční atmosféru. Při jeho výrobě se zaměřte na kvalitní materiály a využití nejrůznějších rostlin. Fantazii se meze nekladou. Základem aranžmá jsou většinou větvičky. Můžete sáhnout po klasickém či stříbrném smrku, černé borovici nebo jedli. Velmi oblíbené jsou také modřínové šišky, dubové a bukové listy, které ještě nesou stopy barevného podzimu. Šišky můžete nechat v jejich přirozeném vzhledu nebo je nabarvit do červeného, stříbrného či zlatého odstínu.

Adventní dekorace dle vašich představ

Při výrobě adventní výzdoby můžete samozřejmě využít i rostliny ze své zahrádky. Obzvlášť pokud jste si na konci léta usušili slaměnky nebo jestli pěstujete nějaký keř s okrasnými listy. Při výrobě adventní dekorace určitě využijete provázky a drátky. Pokud se rozhodnete vyrobit si adventní věnec, budete potřebovat i kruh správné velikosti. Ten může být slámový nebo polystyrenový. Slámový věnec jistě vypadá přirozeněji. Můžete ho ještě potáhnout červeným nebo žlutým krepovým papírem. Adventní aranžmá či věnec také dozdobte červenými či stříbrnými mašličkami a nezapomínejte ani na svíčky, ačkoliv ty v případě aranžmá nejsou nutností. Do věnců se hodí menší válcové svíce nebo čajové svíčky. U aranžmá využijete například kónické svíčky dostupné v celé škále barev a velikostí.

Pokud chcete něco nového a netradičního podívejte se na naši inspiraci adventních věnců na naší Facebook stránce  www.facebook.com/levnekvetinace.cz

Náš tip

Dárkové poukazy
Emsa Brilliant
Emsa Casa Mesh
počet položek0 ks
cena celkem0 Kč