Příprava na Halloween

Také doma slavíte Halloween? Tento původně anglosaský lidový svátek se dnes rozmáhá po celém světě. Největší oslavy se však stále konají v Anglii, v USA či v Kanadě. Halloween je u nás spojený především s vydlabáváním a vyřezáváním dýní, které pak můžete umístit kamkoliv dle svých možností a fantazie.

Jak rychle zvládnout přípravu na Halloween

Halloween se slaví v noci z 31. října na 1. listopadu. V anglosaských zemích se vydlabe dýně a v ní se zapálí svíčka. Následně chodí děti oblečené ve strašidelných kostýmech koledovat. Za to jsou odměňovány spoustou sladkostí. V Čechách se zatím jedná opravdu jen o akt vyřezání a vydlabání dýně, žádnou koledu připravovat nemusíte a obejdete se i bez kostýmku. Vydlabaná dýně slouží také jako lucerna. Poskytuje dostatek světla pro všechny kolemjdoucí. Na nákup dýně máte ještě spoustu času. Můžete si vybrat mezi dýněmi různých rozměrů. Vydlabání a vyřezání vám ani při první dýni nezabere víc než dvě hodiny času.

Dýně na Halloween

Na internetu a v kuchařkách najdete spousty receptů, ve kterých se dočtete, jak svou dýni zužitkovat. Už dnes v obchodech můžete zakoupit lahodné máslové dýně a dýně hokkaido, ze kterých se dají připravit báječné polévky či chutná rizota. Dýně se hodí do vegetariánských pokrmů a můžete je samozřejmě vyzkoušet i v kombinaci s masem. Za doporučení stojí i nejrůznější dýňové moučníky, které udělají radost také vašim dětem. Z dýně můžete vyrobit i lahodný kompot. Dýni tedy vydlabejte, její obsah zbavte jadérek a okamžitě zpracujte nebo uchovejte v chladu.

Kam umístit svou dýni

Při vyřezávání dýně nezapomeňte správně oříznout její vršek. Řezy je potřeba provádět mírně šikmo, aby vám víčko do dýně ani po seschnutí nepropadlo. Můžete si vytvořit dýni veselou, smutnou i strašidelnou. Umístěte ji na terasu, do zahrady nebo do altánu. Dýně se bude vyjímat i za oknem. Spolu s podzimní dekorací a výzdobou dokáže navodit příjemnou podzimní atmosféru.
Náš tip

Dárkové poukazy
Emsa Brilliant
Emsa Casa Mesh
počet položek0 ks
cena celkem0 Kč