Valentýnská inspirace - květiny a květinové vazby

" width="320">Valentýn neboli svátek zamilovaných, který připadá na 14. února, slaví mnoho lidí po celém světě. Protože se tato tradice rozmohla i u nás v Čechách, připravili jsme pro vás článek na téma Valentýnské květinové inspirace. Jakou květinu vybrat pro svou přítelkyni, manželku nebo maminku? Jaké květinové vazby se v současnosti nejvíce využívají?

Květiny pro partnerku

Každou ženu potěší růže, orchideje, lilie nebo jarní květiny jako tulipány či hyacinty. Květina může být velmi jednoduchá nebo ozdobně uvázaná. Pokud chcete pro letošek změnu, můžete místo řezané květiny zvolit rostlinu v květináči. I teď v zimě mezi nimi najdete kvetoucí druhy, které vám doma budou dělat radost po mnoho let.

Můžete se také zamyslet nad symbolikou barev a vybrat takovou květinu, která se k vaší partnerce hodí nejvíce. Většina žen dává přednost sytě rudým a červeným květům, některé zase milují růžovou nebo žlutou. Zatímco červená vzbuzuje vášeň, bílá působí jemně a nevinně.

Květiny pro maminku, babičku nebo kamarádku

V den svatého Valentýna nezapomínejte ani na další své blízké. Pěkná květina jistě potěší i vaši maminku či babičku. Zde můžete zvolit opravdu něco jednoduchého a nenáročného. Kromě růží a orchidejí se velké oblibě těší i karafiáty a gerbery.

Trendy v květinových vazbáchV květinářství si můžete květiny dnes nechat všelijak uvázat. Některé vazby jsou střídmé a jednoduché, jiné naopak výrazné, zajímavé a originální. Kromě samotných květin vazby pracují i s různými listy a kapradinami, využívají se při nich stuhy a kovové, dřevěné nebo plastové dekorace. Zkušené květinářky umí vytvořit opravdu nápadité vazby mnoha tvarů a velikostí. Vazbu je možné vytvořit z několika, ale i z mnoha rostlin. Vytvářejí se vazby do vázy i na stůl (například ve tvaru srdce). Fantazii se zde rozhodně meze nekladou.

Rádi Vám vyrobíme Valentýnskou květinovou vazbu - zde

Náš tip

Dárkové poukazy
Emsa Brilliant
Emsa Casa Mesh
počet položek0 ks
cena celkem0 Kč