Zelené stěny do každého interiéru

Znáte už zelené stěny?

Zvažujete pořízení zelené stěny do své domácnosti nebo do kancelářských prostor? Pokud o zelené stěně přemýšlíte nebo prahnete po tom, abyste se o tomto konceptu dozvěděli více, pak právě pro vás je určen tento článek. Přečtete si o tom, co to jsou zelené stěny, jak vypadají a jaké možnosti využití přinášejí.

Tradiční zelená stěna

Na úvod je potřeba říci, že zelená stěna je stěna vytvořená ze živých rostlin. Místnost tedy dotváří jak esteticky, tak i prakticky. Nejenže krásně vypadá, ale také pohlcuje škodlivé látky hromadící se ve vzduchu nebo vzduch zvlhčuje. S konceptem zelené stěny před několika lety přišel francouzský botanik Patrick Blanc.

Jak zelená stěna funguje

Zelená stěna má běžně hustotu přibližně 25 rostlin na 1 m2. Je tedy opravdu plná, nic pod ní neprosvítá. Z rostlin si můžete vybrat takové, které se vám líbí a zároveň splňují podmínky pro pěstování ve vašich prostorách. Je jedno, zda budou drobné, rozměrné nebo převislé. S tou správnou kombinací vám jistě poradí ve zkušeném květinářství, kde se zelenými stěnami zabývají. Stěna se skládá z kovové konstrukce, která je opatřena PVC deskou. Na desce se pak nalézá plst, do které se rostliny přímo vsazují.

Jak se starat o svou zelenou stěnu

Aby zelená stěna byla stále krásná, je potřeba jí věnovat péči a pozornost. Například je nutné stěnu zavlažovat. Tato funkce většinou zčásti nebo plně podléhá automatizaci. Je důležité myslet na to, že i tyto rostliny potřebují dostatek světla, aby spokojeně rostly a vydržely dlouho krásné. Proto, pokud na noc místnost zatemňujete, nezapomeňte vždy zrána odhrnout závěsy či žaluzie. Stěnu je také potřeba chránit proti škůdcům, které rostliny napadají během celého roku. Rostliny je nutné  pravidelně prostříhávat. Aby mohly růst, potřebují totiž dostatek prostoru.

Rostliny ve stěně je možné libovolně měnit. Zelenou stěnu si můžete pořídit jako stálou nebo mobilní (doplněnou například pojízdnými kolečky).

Více na www.jungleinteriors.cz

Náš tip

Dárkové poukazy
Emsa Brilliant
Emsa Casa Mesh
počet položek0 ks
cena celkem0 Kč