Podzimní truhlíky

Čím nahradit odkvetlé letničky a pelargonie? Poradíme vám několik tipů, jak oživit vaše venkovní truhlíky i za chladných podzimních dnů. 


Čím nahradit odkvetlé letničky a pelargonie? Poradíme vám několik tipů, jak oživit vaše venkovní truhlíky i za chladných podzimních dnů.

Vřesy v kombinaci s Gaulterií s krásně červenými plody a se stříbrnolistým Calocefalusem rozveselí každé okno či balkón. Vydrží celou zimu, ale vyžadují kyselou půdu, proto je vysazujte do rašeliny. Do podzimních truhlíků se výborně hodí také drobnokvěté chryzantémy, které se nabízejí v mnoha variacích a vydrží bez problémů i chladné dny, ne však mrazy. Hezké jsou i mísy a truhlíky osázené maceškami. Ty jsou k dostání v bohaté barevné škále a vydrží až do jara, kdy vykvétají ještě bohatěji než na podzim. Zajímavým tipem jsou velmi odolné okrasné barevné kapusty, které se výrazně vybarvují až při poklesu teplot pod 10C.

Druhy okrasné květy nebo plody:
Libavka (Gaultheria proccumbens), vřes (Calluna), vřesovec (Erica), cesmína (Ilex), skímie (Skimmia japonica) – méně odolná

Druhy okrasné listem:

brslen (Eonymus Fortunei), starček (Senecio cineraria), dlužicha (Heuchera), drobné konifery, okrasná kapusta

Druhy převislé či plazivé:
skalník (Cotoneaster salicifolius), břečťan (Hedera)

Traviny:

kostřava (Festuca glauca, a pod.), ostřice (Carex)

Náš tip

Dárkové poukazy
Emsa Brilliant
Emsa Casa Mesh
počet položek0 ks
cena celkem0 Kč