Články

Krásná okna i na podzim


Podzimní výzdoba patří v těchto měsících neodmyslitelně do každého okna. Na balkonech nahrazuje letní muškáty a pelargonie. Přemýšlíte nad tím, že byste si i vy letos nějakou dekoraci vytvořili? V našem článku se dozvíte, jaké truhlíky vám přijdou vhod a jaké květiny, rostliny a další prvky můžete využít či kombinovat.

Podzimní truhlíky


Čím nahradit odkvetlé letničky a pelargonie? Poradíme vám několik tipů, jak oživit vaše venkovní truhlíky i za chladných podzimních dnů. 

 

Příprava na Halloween


Halloween se slaví v noci z 31. října na 1. listopadu. V anglosaských zemích se vydlabe dýně a v ní se zapálí svíčka. Následně chodí děti oblečené ve strašidelných kostýmech koledovat. Za to jsou odměňovány spoustou sladkostí. V Čechách se zatím jedná opravdu jen o akt vyřezání a vydlabání dýně, žádnou koledu připravovat nemusíte a obejdete se i bez kostýmku.

Dušičkový časS nastanuvším podzimem se blíží i pro něj tolik typický čas – čas dušiček. Lidový název „dušičky“ je  v kalendáři zapsán jako Památka zesnulých a tento den připadá vždy na  2. listopadu. Lidé si tento den připomínají památku všech zemřelých, jejichž duše již opustili tento svět. Odtud také pochází název dušičky.

Valentýnská inspirace - květiny a květinové vazby

Valentýn neboli svátek zamilovaných, který připadá na 14. února, slaví mnoho lidí po celém světě. Protože se tato tradice rozmohla i u nás v Čechách, připravili jsme pro vás článek na téma Valentýnské květinové inspirace. Jakou květinu vybrat pro svou přítelkyni, manželku nebo maminku? Jaké květinové vazby se v současnosti nejvíce využívají?

Výroba adventního věnce

Výroba adventního věnce Nastříhat chvojí tak, aby větvičky měly mezi deseti a patnácti centimetry. Přiložit první řadu větviček na korpus a spodní část bvětviček a korpus omotat vázacím drátem tak, aby pevně držela (2x)- Přiližt další řadu větviček , tak aby se obě řady překrývaly a další řada zakryla především spodní část a opět ji omotat provázkem. Do korpusu je možné zapíchnout kovový držák na svíčku. Svíčky se na věnec lze připevnit, pokud je hřebíkem propíchnut korpus zespoda a svíčku pak na hřebík jednoduše nabodnouta

Jak na adventní věnce a aranžmá ze živých rostlinPřipravte se na období adventu, vyrobte si nebo si pořiďte krásný věnec či originální květinové aranžmá. K adventu neodmyslitelně patří smrkové, jedlové či borové větvičky, svíčky, stužky nebo šišky. Můžete sáhnout i po různých zlatých, stříbrných, červených či modrých ozdobách ze skla nebo slámy.

Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima,Poinsetia)

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda patří k symbolům vánoc. Pochází z Mexika, váže se k ní legenda podle níž květ rostliny zbarvila krev zmařeného srdce královny z říše Aztéků. Aztékové získávali z červených listenů přírodní barvivo pro kosmetiku a textil, mléčnou šťávou léčili horečku. Svět se o vánoční hvězdě dozvěděl díky botanikovi a velvyslanci Spojených států v Mexiku J.R. Poinsettu – ten si v roce 1828 poslal několik exemlářů do svých skleníků, kde je pěstoval, množil a posílal do botanických zahrad. Brzy se rožšířila z Ameriky do Evropy pod názvem Poinsetia.

Advent

Adventní věnec (z lat. adventus příchod) je začátkem liturgického roku a přípravou na Vánoce. V teologickém smyslu se advent vyznačuje dvojím očekáváním – slavnosti narození Ježíše Krista a jeho druhého (eschatologického) příchodu na konci času (paruzie).

Balkóny a terasy v zimě

Balkony  a terasy v ziměPokud vám zima přijde příliš dlouhá a jednotvárná, poradíme vám, jak si ji trochu zpestřit při péči o vaše balkóny a terasy.
Během zimy mohou vaše balkóny a terasy zdobit stálezelené rostliny a jehličnaté dřeviny. Pro oživění je můžeme doplnit vřesovci, čemeřicí apod. V jarním období je pak můžeme nahradit petrklíči a cibulovinami.

Zelené stěny do každého interiéruZvažujete pořízení zelené stěny do své domácnosti nebo do kancelářských prostor? Pokud o zelené stěně přemýšlíte nebo prahnete po tom, abyste se o tomto konceptu dozvěděli více, pak právě pro vás je určen tento článek. Přečtete si o tom, co to jsou zelené stěny, jak vypadají a jaké možnosti využití přinášejí.

Aqua care - závlahová vychytávka


Pokud se chystáte na dovolenou, na obchodní cestu či na prodloužený víkend a nechcete, aby vaše květiny trpěly nedostatkem vláhy, pořiďte si Aqua care. Jedná se o systém, který  dokáže nahradit samozavlažovací truhlíky a květináče. Aqua care představuje řešení, které vám dočasně či trvale odlehčí od starostí s každodenním zaléváním květin. Aqua care je pohodlný a dostupný opravdu pro každého

celkem 49 záznamů na 5 stránkách.

1 2 3 4
Náš tip

Dárkové poukazy
Emsa Brilliant
Emsa Casa Mesh
počet položek0 ks
cena celkem0 Kč